Oblázková zahrada funguje ve všech měřítkách, velkých i malých, a je relativně snadné se o ni starat. Také proto mají štěrkové záhony stále více příznivců. Kačírek, oblázky nebo štěrk přinese do zahrady světlo a zahrada tak bude působit čistým dojmem. Druhů kameniva je celá řada a hodí se jak pro stavební, tak i dekorační účely na zahradě.

Druhy kameniva

Výběr kameniva závisí na funkci, kterou od něj očekáváte. Nejprve si rozmyslete, zdali je použijete k budování záhonů, zahradních cestiček, nebo vybudování schodů, dlažby či s ním zútulníte okolí zahradního jezírka.

Kamenná drť je druh štěrku, který se používá při vytváření podkladových vrstev pro cesty, vjezdy, pod dlažby nebo ke spárování dlažebních kostek. Zároveň je velmi vhodný jako drenážní vrstva, k výrobě betonu a taktéž splní dekorační účely v interiéru a exteriéru. Můžete s ním obsypat zahradní rostliny, keře, stromy, plochy kolem bazénů, nebo také rostliny v květináči či váze.

Kamennou drť nabízíme ve frakcích: 4 – 8 mm, 8 – 16 mm, 16 – 32 mm, 0 – 32 mm.

Kačírek Bratčický je tříděný přírodní těžené kamenivo různých velikostních frakcí a barevných odstínů. Kromě dekorační funkce plní i funkci praktickou např. při vyrovnávání terénních nerovností nebo výrobě betonu.

Kačírek Bratčický nabízíme ve frakcích: 16 – 32 mm, 32 – 63 mm.

Kačírek Dunajský je vymývané kamenivo, které neobsahuje nadměrné množství nečistot, proto dobře plní okrasné účely. Hodí se jak k realizaci střech přitížených kačírkem, tak na zahradách. Nejčastěji se hodí na okrasné chodníky, obsyp rostlin, stromů a ploch kolem bazénu.

Kačírek Dunajský nabízíme ve frakcích: 4 – 8 mm, 16 – 22 mm, 22 – 63 mm.

Oblázky Dunajské zajisté splní svůj dekorativní účel při úpravě zahrad, ale i terénních ploch kolem domů a v parcích. Je ideální doplněk na zahrady s okrasnými travinami a trvalkami.

Oblázky Dunajské nabízíme ve frakci: 63 – XXL mm.

Kačírek Čeperka – vymývaný Kačírek není pouze dekorativní prvek, ale má i mnoho praktických využití. Skvěle funguje jako přírodní filtrace vody pro rostliny a ryby nebo ho můžete využít k mulčování půdy. Je vhodný pro ozdobné posypy a okapové plochy u soklů.

Kačírek Čeperka nabízíme ve frakci: 16 – 32 mm.

Gambionový skalkový kámen již z názvu vyplývá, že ho lze využít jako dekorativní prvek okrasných skalek. Gambiony jsou využívány také do gambionových plotů, které se staly v posledních letech moderním trendem.

Gambionový skalkový kámen nabízíme ve frakci: 63 – XXL mm.

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČTENÍ