Chystáte se stavět v Brně a okolí? Potřebujete dovézt písek na stavbu? Prodej písku je naše hobby! V nabídce máme ostrý tříděný písek, který je vhodný do betonů, ale i kopaný tříděný, který se používá do malty a omítek. Stačí si vybrat.

Písek je směs drobných kamínků různého původu. Jeho hustota se odvíjí od vlhkosti v něm obsažené a pohybuje se zhruba od 1500 kg/m3 do 1700 kg/m3. Podle velikosti zrn se pak písek dělí do frakcí, má i široké možnosti využití, a to nejen ve stavebnictví, ale třeba i jako písek do akvária.

Stavební písek dělíme do několika skupin, podle toho, jak je nebo není jemný.

  • Kopaný písek, který je velmi jemný, po vyschnutí má velkou tvrdost a soudržnost, používá se do malty a omítek, obsypů inženýrských sítí, kanalizací a kabelů. V zimě se používá jako posypový materiál, je i součástí dětských hřišť.
  • Štěrkopísek, který je hrubší než ten kopaný, pořád má po vyschnutí dobrou soudržnost a tvrdost, své využití má v betonech. Rozdělit ho můžeme na říční (těží se jako naplavenina z koryt řek, obsahuje i kameny a balvany) a tříděný (třídí se do frakcí, nejpoužívanější je frakce 0-4 mm). V naší nabídce najdete bratčický písek jako kvalitní betonářský písek, který je vhodný zejména pro realizaci vysokopevnostních betonů, cementových potěrů a mazanin do exteriérů a interiérů.
  • Zásypový písek, který se nehodí ani do betonů, ani do omítek, využívá se vzhledem ke svým vlastnostem k zasypávání výkopů apod.

Stejně jako kopaný písek se používá pro stavební účely, například při výrobě jemných omítek nebo štukových malt. Hodí se i pro sportovní písková hřiště, na plážový volejbal nebo do akvárií a terárií.

Stejně jako kopaný písek se používá pro stavební účely, například při výrobě jemných omítek nebo štukových malt. Hodí se i pro sportovní písková hřiště, na plážový volejbal nebo do akvárií a terárií.

Kopaný písek je určený zejména pro přípravu omítek, obsypů inženýrských sítí, kanalizací a kabelů. V zimě se používá jako posypový materiál. Kopaný písek je taktéž nedílnou součástí dětských hřišť.

Kvalitní betonářský písek. Vhodný zejména pro realizaci vysokopevnostních betonů, cementových potěrů a mazanin do exteriérů a interiérů.

Ceník

Kopaný písek (maltový) 0 - 4 mm 1t 400 Kč +21% DPH
Písek Bratčický (betonářský) 0 - 4 mm 1t 400 Kč +21% DPH
Křemičitý písek žlutý (trávníkový, na zámkovou dlažbu) 0 - 4 mm 1t 800 Kč +21% DPH
Křemičitý písek bílý (trávníkový, plážový, na zámkovou dlažbu) 0,1 - 0,6 mm 1t 1 000 Kč +21% DPH
Křemičitý písek zelený (trávníkový, plážový, na zámkovou dlažbu) 0 - 1 mm 1t 1 000 Kč +21% DPH

OBJEDNÁVKA