Topíte dřevem a potřebujete si udělat dostatečnou zásobu suchého palivového dřeva, abyste během zimy najednou nezjistili, že vlastně nemáte čím topit? Nebo vám palivové dřevo dokonce dochází? Pokud bydlíte v Brně a okolí, obraťte se na nás, specializujeme si kromě jiného právě i na prodej suchého palivového dřeva, které aktuálně patří k nejlevnějším možnostem ekologického topení.

Palivové dřevo nevyhnutelně vzniká při výrobě, třídění a druhování kvalitnějších sortimentů, je určeno k energetickému využití a jeho kvalita se určuje podle příslušných technických a odběratelských norem. Vyrábí se ze všech jehličnatých a listnatých dřevin a podle jejich skupin se třídí jak na měkké palivové dřevo a tvrdé palivové dřevo, tak dál ještě na listnaté nebo jehličnaté.

Tvrdé palivové dřevo slouží k vytvoření stabilního a dlouhotrvajícího žáru. Je vhodné i na topení v krbu či krbových kamnech, protože při hoření neprská. Příkladem je palivové dřevo buk, dub nebo habr.

Měkké palivové dřevo poskytuje rychlou výhřevnost, jeho doba shoření je ale rychlejší než u palivového dřeva tvrdého. Mezi měkké dřevo patří to ze smrku, borovice, lípy, olše nebo modřínu.

Cena palivového dřeva

Nabízíme vám štípané palivové dřevo suché o délce polen 33 cm, ceny jsou uvedeny za 1 prms, tedy 1 prostorový metr sypaný. Jde o volně sypané dřevo bez skládání do krychle o rozměrech 1x1x1 m.

Tvrdé dřevo suché 33 cm 1 prms 2 000 Kč +21% DPH
Měkké dřevo suché 33 cm 1 prms 1 000 Kč +21% DPH

OBJEDNÁVKA