Mulčovací kůra je skvělý pomocník, její jedinečné vlastnosti a výhody jsme popsali v předchozím článku. Dnes jsme pro vás připravili praktické pokračování, v kterém se dozvíte rady a tipy, jak mulčovací kůru nastýlat, kdy je na mulčování vhodná doba a kolik kůry budete potřebovat.

Kdy mulčovat kůrou?

Nejlepší čas je celoročně. Můžete se do mulčování dát kdykoliv bude vaše zahrada potřebovat údržbu. Na podzim okrasné rostliny ochráníte před promrzáním a vlhkostí půdy, na jaře a v létě zajistíte ochranu půdy před vysoušením a zároveň snížíte spotřebu vody, kterou rostliny potřebují.

Mulčovací kůra chrání půdu před mrazem
Zdroj: www.pixabay.com

Jak dlouho vydrží mulčovací kůra?

Mulčovací kůra je přírodní organický materiál, který podléhá rozkladu. Proto je nutné ji alespoň jednou za rok doplnit a kompletně vyměnit nejpozději jednou za 4 roky v závislosti na druhu kůry.

Jak použít mulčovací kůru?

V první fázi je důležité připravit terén a důkladně vyplet všechen plevel. Na upravený záhon či skalku lze položit netkanou textilii a poté zasadit rostliny, dřeviny a stromy. Pokud použijete netkanou textilii vrstva kůry by měla dosahovat zhruba 10 cm. Musíte ale počítat s tím, že kůru budete muset častěji doplňovat na místech, kde se nevzhledná textilie objeví. Pokud se rozhodnete mulčovací kůru položit přímo na zeminu, naneste první vrstvu silnější. Mulčovací kůra za čas seschne a ztratí část svého objemu.

Kolik mulčovací kůry budete potřebovat?

Při výšce 10 cm mulče je zapotřebí 100 l na 1 m².

Mulčovací kůra připravená pro nastýlání
Zdroj: www.pixabay.com
Prohlédněte si celou naši nabídku a neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám poskytneme přesný výpočet množství mulčovací kůry, které budete potřebovat na vaši zahradu.

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ ČTENÍ